טיהור ב-UV

נגן וידאו

מהו אור אולטרה סגול?

אור אולטרה סגול (UV) הוא אור בעל אורך גל קצר שהינו בלתי נראה לאדם. האור מצוי על הספקטרום האלקטרו-מגנטי בין קרינת רנטגן לבין אור נראה. השמש מפיצה אור אולטרה סגול אך רובו ככולו נספג בשכבת האוזון.

האם אור אולטרה סגול משמיד נגיפים וחיידקים?

כן. אור אולטרה סגול פוגע בד.נ.א של נגיפים, חיידקים, עובשים ונבגים באופן שמונע מהם את היכולת להשתכפל, ובכך מנטרל אותם והופך אותם ללא מסוכנים.

האם אור אולטרה סגול יעיל גם כנגד נגיף הקורונה?

כן. מחקרים רבים מוכיחים אור אולטרה סגול מסוג UVC (באורך גל של 254 ננו-מטר) משמיד נגיפים ממשפחת הקורונה אשר אליה משתייך נגיף הסארס-קוב-19 שגורם למגיפת הקורונה.

כיצד מטהרת מערכת אולטרה 5 את האוויר?

מערכת אולטרה 5 היא מערכת מהפכנית – פשוטו כמשמעו. המערכת הופכת כל מזגן מפוצל או מיני-מרכזי למטהר אוויר וכך מפחיתה באופן דרמטי את הסיכון להדבקה בקורונה דרך מערכות המיזוג בחללים סגורים. המערכת מותקנת בתוך פנים המזגן ומקרינה את האוויר שעובר דרכו באנרגיית UVC עוצמתית במיוחד שמשמידה 99.9% מהנגיפים, החיידקים והעובש – וביניהם נגיף הקורונה.

האם טכנולוגיית טיהור באמצעות UVC הינה חדשה?

הטכנולוגיה של טיהור אוויר באמצעות UVC אינה חדשה. היא פותחה בארה״ב כבר לפני כמה עשורים אבל עד כה נעשה בה שימוש רק בבתי-חולים, אוניברסיטאות, מעבדות וכיוצא באלה מוסדות שהיו צריכים להשקיע סכומי עתק במערכות מורכבות. מערכת אולטרה 5 מבית סטריליין היא חדשנית בכך שהיא מביאה את הטכנולוגיה הזו לראשונה לציבור הרחב בישראל, לבתים, למשרדים, לבתי עסק ולמוסדות ציבור.