כתבה באתר "TG Spot"
השיקה מערכת לטיהור אוויר בחללים סגורים

חברת Steriline הישראלית פיתחה את מערכת “אולטרה 5″ המבוססת על טכנולוגיית UVC להשמדת נגיפים וחיידקים. המערכת שמותקנת מעל סוללות הקירור ופתחי האוורור במזגנים מרכזיים ומפוצלים, מצמצמת את סיכויי ההדבקה בחללים סגורים וציבוריים. מערכת ה”אולטרה 5” שפיתחו סטריליין משמידה באופן רציף נגיפים, חיידקים ומזיקים נוספים ומונעת מהם להתפזר בחלל ואף יעילה נגד נגיף הקורונה.

בשנים האחרונות בכלל ונוכח משבר הקורונה בפרט, עלתה המודעות לחשיבות איכות האוויר שאנו שואפים. מחקרים רבים קושרים בין מגוון רחב של מחלות נשימה ואחרות לבין אוויר באיכות ירודה ומזהמים שנישאים באוויר. בימי  החורף הקרבים והכניסה הטבעית לחללים סגורים המערכת שפיתחה סטריליין יעילה לצימצום סכנת ההדבקה בשהיה ממושכת בחללים סגורים, כמו כן מעלה את תחושת הביטחון.

קרינת UVC נמצאת על פני הספקטרום האלקטרומגנטי ואורך הגל שלה נע בין 200-280 ננומטר. הקרינה העוצמתית מחסלת מיקרואורגניזמים שונים בהם וירוסים, חיידקים ועובשים, וביניהם נגיף הקורונה. עקב יעילותה הגבוהה של האנרגיה בהשמדת מזיקים מזה שנים רבות נעשה שימוש בפתרון זה בחיטוי בבתי חולים, מעבדות, מפעלי אלקטרוניקה ומזון ואף בטיפול בשפכים.

יתרונות בקורונה: בזמן תהליך החיטוי, האנרגיה האולטרה סגולה פוגעת בעוצמה ישירות ב-DNA של הוירוס, שגורמת לשברים אשר משבשים את יכולתו להשתכפל. פעולה זו מנטרלת את הנגיף ומצמצמת משמעותית את הסיכוי להדבקה.

יוסף שאלתיאל, מדען ראשי בחברת Steriline: ״כאשר אנו שוהים בחלל סגור אנו שואפים, בין היתר, אוויר שנפלט מריאותיהם של שאר הנוכחים. סיכון ההדבקה בקורונה גבוה משמעותית בחללים סגורים ולא מאווררים. מערכת אולטרה 5 מטהרת את האוויר שאנו נושמים באופן רציף ובכך מסייעת להקטין את הסיכון להדבקה ולשמור על בריאות הנוכחים, על אחת כמה וכמה בימי החורף, המאלץ איתנו להתכנס בחללים סגורים״.